Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 22:11
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kraj
14 Listopada, 2018

Kraj: Nabór wniosków suszowych do 16 listopada

Do 25 października br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ponad 640 milionów złotych z tytułu pomocy suszowej.

Do 25 października br. do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 266 tysięcy wniosków z tytułu pomocy suszowej na kwotę blisko 1,68 miliarda złotych. Na konta rolników przelano łącznie około 640 milionów złotych w ramach rekompensat. Z kolei rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę ARiMR wypłaciła 3,9 miliona złotych.
Jednak Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków. Rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada br. Jak podkreślił szef resortu rolnictwa, wydłużony termin ma dać możliwość ubiegania się o pomoc tym wszystkim, którzy nie mają jeszcze protokołu oszacowania szkód w uprawach lub innych wymaganych dokumentów. - Chodzi o to, by pomoc dotarła do wszystkich poszkodowanych – powiedział J. K. Ardanowski. Minister zapewnił, że w przypadku wyczerpania planowanej na 1,5 miliarda złotych puli środków na pomoc suszową, zostanie ona zwiększona.
Wniosek należy złożyć do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

M. Potarzycki

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!