Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 21:48
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
19 Marca, 2020

Kraj: Koronawirus zamyka szkoły na dwa tygodnie

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i uczelni. Placówki oświatowe są zamknięte od poniedziałku, 16 marca br. 12 i 13 marca szkoły zapewniały opiekę, ale nie odbywały się w nich normalne lekcje.

W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce i rosnącą liczbą zarażonych, podejmowane są coraz bardziej radykalne, ale potrzebne, kroki, mające nas chronić. Jedną z nich jest decyzja polskiego rządu o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych – szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków – oraz szkół wyższych na dwa tygodnie – od 16 do 25 marca br. Dotyczy to również placówek niepublicznych. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował jednak, by już od 12 marca br. ci, którzy mogą, powstrzymali się od posyłania dzieci do szkoły. - Już od jutra szkoły nie będą dostępne dla procesu edukacyjnego. Ze względu na to, że rodzicom trudno jest tak szybko zorganizować opiekę nad dziećmi, w czwartek i piątek placówki będą otwarte, nauczyciele będą mogli sprawować opiekę nad dziećmi, ale nie będzie normalnych zajęć – oświadczył premier podczas środowej konferencji, 11 marca br.

~ KR

Więcej w nr 12 (1369) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!