Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 07:12
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
20 Stycznia, 2022

Kobyla Góra: Eksperci od powstania wielkopolskiego

W 103.rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej.

Do działań i życia Powstańców Wielkopolskich – tych, którzy żyli kiedyś obok naszych dziadków, pochodzili z rodzin nam bliskich – nawiązuje konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Kobylej Górze.
XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej. Konkurs skierowany był do uczniów klas V – VIII szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego. Etap szkolny, który odbył się do 10 grudnia 2021 miał na celu wyłonienie najlepszych uczestników finału – miłośników historii regionalnej. Organizatorkami konkursu podobnie jak w poprzednich latach były nauczycielki historii – Monika Mokrzyńska i Małgorzata Koźmińska. Trzeba podkreślić, że konkurs od lat odbywa się dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z wielu szkół.
W tym roku ze względu na szczególną sytuację finał konkursu odbył się w formie on-line.

~ Małgorzata Koźmińska

Więcej w nr 3 (1462) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!