Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 07:32
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Kępno
22 Sierpnia, 2019

Kierzno: Dziękowali za tegoroczne plony

Dożynki parafialno-wiejskie w Kierznie.

18 sierpnia br. w Kierznie odbyły się dożynki parafialno-wiejskie, na które zaprosiła sołtys Ewa Pastusiak wraz z Radą Sołecką.
Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w intencji rolników, sadowników i ogrodników w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kierznie, której przewodniczył ks. proboszcz Grzegorz Modrzyński. Podczas mszy świętej delegacje z Kierzna, Kierzenka i Pustkowia Kierzeńskiego złożyły przed ołtarzem wieńce wyplecione z tegorocznych zbóż i kwiatów, przyozdobione warzywami i owocami oraz tradycyjne bochny chleba.
Następnie ulicami wsi przejechał barwny korowód – na jego czele jechały motocykle i wóz strażacki, a tuż za nimi ciągniki rolnicze i wyjątkowa gratka dla miłośników motoryzacji – zabytkowe samochody prezentowane przez Stowarzyszenie „Kępińskie spotkania klasyków”.

~ KR

Więcej w nr 34 (1340) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!