Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kariny, Serafiny, Urbana 2 Lipca 2020, 21:21
Dziś 25°C
Jutro 22°C
Historia
16 Kwietnia, 2020

Kępno: Znaleziono macewy na Osiedlu Przemysława

W czasie modernizacji ulic na Osiedlu Przemysława drogowcy natrafili na zakopane pod cienką warstwą ziemi macewy z kępińskiego cmentarza żydowskiego.

Od listopada ur. trwają prace związane z modernizacją ulic, m.in.: Nowowiejskiego, Chopina, Moniuszki, Paderewskiego, Szymanowskiego na Osiedlu Przemysława. Inwestor - „Wodociągi Kępińskie” zlecił ostrowskiej firmie „Indkadro” wymianę starej sieci wodno-kanalizacyjnej i założenie nawierzchni asfaltowej wraz z budową chodników. Ponad dwa tygodnie temu w czasie prac drogowych robotnicy na ul. Nowowiejskiego natrafili na ułożone w ziemi macewy z tutejszego cmentarza żydowskiego na Grzybowie. Były one użyte przez Niemców w czasie okupacji Kępna jako materiał budowlany. O zaistniałej sytuacji anonimowo poinformował nas w liście „Kępnian”.  

~ Mirosław Łapa

Więcej w nr 16 (1373) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!