Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 15:31
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
5 Czerwca, 2019

Kępno: Zjazd 55 lat po maturze

Odbył się ósmy już zjazd absolwentów kępińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego, którzy maturę zdali w 1964 r.

Kolejne spotkanie maturzystów Anno Domini 1964 odbyło się w czwartek, 30 maja 2019 r. Uczestnicy zjazdu w samo południe przybyli do kępińskiego „Sucharka”, by po ponad półwieczu od swego egzaminu dojrzałości spotkać się z z kolegami ze szkolnej ławy. Podziwiano dobrze znany gmach ogólniaka, ale też zupełnie nowy, bo oddany do użytku pod koniec kwietnia, kompleks sportowy, który obecnie służy uczniom blisko stuletniej placówki oświatowej.
- Celem tego zjazdu jest przywoływanie wspomnień z czasów naszej młodości. Spotykamy się co 5 lat i to jest już ósme nasze spotkanie – tłumaczył Zenon Schumacher, który zajął się stroną organizacyjną zjazdu absolwentów. - W tym roku obchodzimy 55. rocznicę naszej matury. W 1964 r. maturę w naszej szkole zdało 89 osób i jestem szalenie kontent, bowiem udział w naszym zjeździe biorą 53 osoby, w tym tylko kilku współmałżonków, którzy również już ósmy raz uczestniczą w naszych zjazdach. Czuję się dumny, że moje koleżanki i koledzy z czasów młodości są tak mocno zintegrowani i wciąż czują potrzebę spotkania - powiedział.
- Uważam, że jest to wielki sukces, iż tak licznie przybyli państwo dzisiaj na to spotkanie i gratuluję tak wspaniałej kondycji i tego młodzieńczego błysku w oku – podkreślała natomiast obecna dyrektor LO nr I Danuta Stefańska. - Na pewno dzisiaj odbędziecie wspaniałą podróż sentymentalną w poszukiwaniu minionego czasu i życzę, żeby ta podróż w przeszłość udała się, przynosząc chęć kolejnego spotkania.
Po powitaniach wykonana została wspólna pamiątkowa fotografia. Do zdjęć pozowały też poszczególne klasy.

~ bem

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!