Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:25
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
9 Maja, 2019

Kępno: Zdobywają reporterskie szlify z „Tygodnikiem Kępińskim”

„Reportaż po sąsiedzku” to nowy projekt młodzieżowy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, którego partnerem jest „Tygodnik Kępiński”.

7 kwietnia 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie spotkała się grupa młodzieży, uczestnicząca w projekcie „Reportaż po sąsiedzku”.
Na zajęciach młodzi ludzie poznali cechy reportażu i zastanawiali się nad tematami, z których można stworzyć ciekawą relację.
- Dowiedzieli się, że ciekawe tematy są wszędzie i jest ich bardzo dużo, ale trzeba wybrać takie, które można opracować w dwa miesiące, ponieważ tyle czasu ma młodzież na przygotowanie swoich prac – opowiada koordynator projektu Natalia Wolko-Stempniewicz. - Reportaż musi być oparty na prawdzie, jego temat powinien być ciekawy dla innych. Szczegóły są ważne, ponieważ to właśnie one mogą sprawić, że nasza opowieść wciągnie i zaciekawi czytelnika. Nie jest łatwo napisać dobry reportaż, ale życie ciągle podsuwa młodym dziennikarzom nowe pomysły i sytuacje warte szerszego opisania – dodaje.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!