Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 09:45
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Powiat
6 Czerwca, 2019

Kępno: Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatowi większością głosów udzielili Zarządowi Powiatu Kępińskiego absolutorium za 2018 r.

Podczas absolutoryjnej sesji Rady Powiatu Kępińskiego, która zwołana została na 28 maja 2019 r., radni podjęli też uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi wotum zaufania.
W tym roku po raz pierwszy samorządy gminne i powiatowe zobowiązane są przez ustawodawcę do przedstawienia Radzie raportu o stanie powiatu. Ustawa z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych nałożyła na Zarząd obowiązek przedstawienia Radzie Powiatu do 31 maja każdego roku takiego właśnie sprawozdania. Raport obejmuje podsumowanie działalności organu wykonawczego w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Powiatu i budżetu obywatelskiego.
Sporządzenie pierwszego raportu o stanie powiatu kępińskiego zlecone zostało firmie zewnętrznej. Radni mieli pewne uwagi, dotyczące zawartych w przedłożonym im sprawozdaniu treści, podkreślając, iż w przyszłości oczekiwaliby od takiego dokumentu bardziej konkretnych zapisów.

~ bem

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!