Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 15:11
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
24 Maja, 2019

Kępno: Zagrali dla kępińskich uczniów

Koncerty Państwowej Szkoły Muzycznej w Kępnie dla młodzieży szkolnej.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie oprócz działalności dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej prowadzi również bogatą działalność koncertową. Każdego roku uczniowie szkoły uświetniają swoimi występami wiele imprez i uroczystości organizowanych na terenie powiatu kępińskiego. - Do zadań szkoły należy również organizacja koncertów szkolnych i środowiskowych adresowane do różnych grup społecznych. Wśród koncertów organizowanych przez szkołę muzyczną szczególne miejsce zajmują koncerty kierowane do najmłodszej publiczności z Kępna, przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej - tłumaczy dyrektor kępińskiej PSM Magdalena Pacholik.
16 maja 2019 r. w kinie „Sokolnia” w godzinach dopołudniowych odbył się koncert adresowany do uczniów kępińskich szkół podstawowych. - Celem koncertów było zaprezentowanie uczniom brzmień instrumentów, na których można się uczyć gry w naszej szkole – wyjaśnia M. Pacholik.
Na tę okazję przygotowany został specjalny program, zawierający szereg muzycznych atrakcji. Można było usłyszeć utwory o nieco lżejszym charakterze, pochodzące z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Podczas koncertu zabrzmiał temat z filmu „Titanic”, „Piraci z Karaibów” czy „Pocahontas”. Uczniowie zaprezentowali utwory solo i w zespołach kameralnych. Wystąpił m.in. duet gitarowy, saksofonowy, trąbkowy, trio fletowe oraz większe składy mieszane.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!