Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 10:11
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kępno
27 Października, 2017

Kępno: Zadłużenie Gminy maleje

W II kwartale br. zadłużenie Gminy Kępno wyniosło 22,57% w stosunku do planowanych dochodów.

Jak powiadomił burmistrz Piotr Psikus, choć Urząd Miasta i Gminy w Kępnie realizuje wiele inwestycji, zadłużenie Gminy maleje. W II kwartale br. wyniosło ono 22,57% w stosunku do planowanych dochodów.
W III kwartale 2014 roku zadłużenie Gminy Kępno wynosiło 28.519.486,80 zł, tj. 38,27 % w stosunku do planowanych dochodów, a w IV kwartale 2014 roku – 27.579.935,28 zł, tj. 35,88 % w stosunku do planowanych dochodów. Z kolei na koniec II kwartału 2017 roku zadłużenie wyniosło 24.065.000,00 zł, tj. 22,57% w stosunku do planowanych dochodów. Do chwili obecnej zadłużenie nie wzrosło. – Kłam zadają ci wszyscy, którzy mówią, że zadłużenie Gminy Kępno rośnie. W ostatnich latach zadłużenie zmalało i to zdecydowanie. Pieniądze, które pozyskujemy, przeznaczamy na cele inwestycyjne. Skala inwestycji wynika bezpośrednio z ciągłego pozyskiwania środków zewnętrznych. Pieniądze ze środków własnych wykorzystujemy bardzo często jako wkłady własne do projektów, które składamy, licząc na dofinansowanie – jak widać, bardzo dobrym skutkiem – podkreślił P. Psikus. – Gospodarowanie środkami publicznymi różni się zdecydowanie od wydatkowania ich przez przedsiębiorstwo prywatne, co nie zwalnia jednocześnie instytucji publicznych z szukania rozwiązań mogących przyczynić się do swoistego „pomnażania” pieniędzy znajdujących się w budżecie – dodał włodarz. Jako przykład takiego rozwiązania podał prowadzoną przez spółkę TBS budowę 36 mieszkań, którą finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. – Warto doceniać takie inicjatywy, jak i wiele innych przez Gminę Kępno podejmowanych – stwierdził.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!