Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:15
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
12 Października, 2018

Kępno: Wyprawki czytelnicze dla trzylatków

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie włączyła się do kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe wyprawki czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie lub jej filie: w kępińskim szpitalu, Olszowie i Mikorzynie.
Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce, jakim jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
- Wyprawki czytelnicze otrzymają dzieci z rocznika 2015, te, które już są czytelnikami biblioteki lub którym rodzice dopiero założą kartę czytelnika. Akcja potrwa do końca roku lub do chwili wyczerpania pakietów – informuje dyrektor kępińskiej biblioteki Magdalena Wieczorek.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!