Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 10:04
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Powiat
2 Maja, 2019

Kępno: Wyłonią liderów przedsiębiorczości

Z inicjatywy starosty kępińskiego zorganizowana została pierwsza edycja konkursu o tytuł Lidera Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego.

Konkurs adresowany jest do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców wyróżniających się dynamizmem i innowacyjnością w działaniu.
Jego celem jest wspieranie wyróżnianie i promocja przedsiębiorstw z obszaru powiatu kępińskiego, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych.
Organizatorzy liczą na udział w konkursie lokalnych firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, aktywność w zakresie pozyskiwania funduszy dotacyjnych, a także posiadają ciekawą ofertę. Są przyjazne ludziom i środowisku oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.
Uroczysta gala finałowa konkursu „Lider przedsiębiorczości powiatu kępińskiego” odbędzie się 20 maja 2019 r. i stanowić ma część programu obchodów XX-ecia samorządu powiatowego.
- W tym roku mija już 20 lat od kiedy powiaty powstały, zaczęły funkcjonować, mija również 15 lat od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i z tego powodu pragniemy zorganizować na terenie powiatu kępińskiego uroczystość związaną właśnie z tymi rocznicami. Organizowany jest także konkurs o tytuł Lidera Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego, będący jednym z elementów tych obchodów – powiedział starosta Robert Kieruzal. - Celem jest przede wszystkim wyróżnienie i promocja tych zaangażowanych przedsiębiorców, którzy w jak najlepszy sposób promują powiat i rozwijają go. Chcemy im poprzez organizację tego konkursu podziękować za wkład, który wnoszą w rozwój powiatu, jak również przedstawić ich osiągnięcia i dorobek, na które wpływ miały także środki zewnętrzne pozyskiwane przede wszystkim z Unii Europejskiej. Naszym zamiarem jest uhonorowanie przedsiębiorców i pokazanie ich jako wzoru do naśladowania – tłumaczył włodarz.

~ bem

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!