Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 03:08
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
27 Października, 2017

Kępno: Wśród pięknej poezji i melodii Chopina

Dzień Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kępnie.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, aby nauczyciele i pracownicy, oprócz życzeń otrzymali także nagrody. Tak było również w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie.
Aldona Wdowiak została uhonorowana przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Starosta Powiatu Kępińskiego przyznał nagrodę Edycie Rybczyńskiej i Markowi Froniowi. Z kolei Nagrody Dyrektora otrzymali nauczyciele: Małgorzata Dymała, Renata Jany, Małgorzata Kopacka, Lidia Krzymińska, Marzena Piasta, Paulina Pacyna-Dawid, Grzegorz Kwiatek, Dariusz Lemanik i Bogusław Maciej. Wśród nagrodzonych pracowników niepedagogicznych znaleźli się: Monika Kołodziej, Danuta Mielcarek, Maria Składnikiewicz, Jolanta Symala, Maria Tondel, Andrzej Krzymień, Wojciech Symala i Tomasz Fajga.
W nastrój koncertu przygotowanego z tej szczególnej okazji przez uczniów wprowadziły wszystkich słowa: „W pędzie codzienności wypełnionej obowiązkami niezmiennie powtarzamy: nie mam czasu, muszę, spieszę się, nie mogę, może jutro, nie zdążę… I właśnie w takim momencie należy się zatrzymać, rozejrzeć wokół siebie, dostrzec, że nadeszła jesień, że rdzewieją liście, że powolutku spadają z drzew... Nie pędźmy tak. Ściszmy hałas codzienności. Cieszmy się chwilą. Cieszmy się muzyką Chopina, lirycznymi piosenkami, poezją...”. Przepiękne, liryczne piosenki zaprezentowała Zuzanna Bonczol z klasy Id. Wiersze Wisławy Szymborskiej interpretowały uczennice z klasy Id: Martyna Jagieniak, Nina Gruszka, Martyna Wrzalska, Cyntia Pawlak i Zuzanna Bonczol z muzycznym podkładem Dominika Antczaka, ucznia klasy IIb, który zaprezentował również swoje pianistyczne możliwości, grając rewelacyjnie utwory Chopina. Nad stroną dźwiękową koncertu czuwał Dawid Sodomski z klasy IIa. Były to chwile naprawdę wielkich wzruszeń.

~ Beata Kaźmierczak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!