Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 22:11
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
12 Września, 2019

Kępno: Wolnościowa gra miejska zbliża się wielkimi krokami!

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się zajęcia z organizowania gry miejskiej.

Warsztaty prowadził Karol Baranowski, który zorganizował wiele takich gier w Krakowie, w którym obecnie mieszka. Na co dzień prelegent pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zajmuje się nowymi technologiami, jego pasją jest także wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Jest członkiem i Ambasadorem Sieci Labib. Prowadzi też bloga: www.charliethelibrarian.com.
Do Kępna przyjechał na zaproszenie biblioteki powiatowej, w której odbywa się właśnie projekt „Wolnościowa Gra Miejska”. Tematem gry są przemiany w regionie kępińskim, które nastąpiły po 1989 roku. Młodzież zaprosiła do zabawy wiele kępińskich instytucji, które swój rozwój lub powstanie zawdzięczają zmianom ustroju w Polsce lub wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, co pozwoliło im skorzystać z funduszy unijnych na rozwój lub remont. Zagrać w grę będzie można już we wrześniu, do tego czasu młodzież musi wymyślić wszystkie szczegóły i fabułę gry oraz zakupić potrzebne przedmioty.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!