Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 09:39
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kępno
2 Czerwca, 2022

Kępno: Wielkie święto samorządu

Uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego na kępińskim Rynku.

27 maja br. na kępińskim Rynku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Święto to upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 r. Były to pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w Polsce po II wojnie światowej.
Dzień Samorządu Terytorialnego został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 r., na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Data obchodów to, oczywiście, 27 maja. Idea odbudowy w naszym kraju autentycznego samorządu i utworzenia niezależnych władz terytorialnych była możliwa dopiero po 1989 r. W odrodzonej Polsce rozpoczął się wówczas proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiając święto samorządu terytorialnego, wyraził uznanie i szacunek wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania i działalności.

~ KR

Więcej w nr 22 (1481) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!