Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 09:03
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
18 Października, 2019

Kępno: We Włoszech podnosili kwalifikacje

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące projekt pt. „Na podbój Europy - czyli europejska jakość kształcenia zawodowego drogą do rozwoju”.

Przedsięwzięcie z udziałem uczniów oraz pedagogów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie zrealizowane zostało w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
Podsumowujące je seminarium zostało przygotowane przez młodzież uczestniczącą w projekcie pod kierunkiem opiekunów: Agnieszki Krysiak i Anny Gawrońskiej oraz nauczycieli uczestniczących w „Job shadowingu”.
Uczestników organizowanego w ZSP nr 1 wydarzenia powitała dyrektor Bogumiła Drobina. Wzięli w nim udział: starosta kępiński Robert Kieruzal, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, przewodnicząca komisji Edukacji i Promocji Rady Powiatu Kępińskiego Regina Marczak, uczniowie i nauczyciele uczestniczący w projekcie, rodzice, a także nauczyciele i uczniowie szkoły.
Koordynator projektu A. Krysiak przekazała zebranym informacje o programie ERASMUS+, w ramach którego szkoła złożyła wniosek konkursowy i otrzymała środki finansowe na jego realizację ze środków POWER.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 42 (1348) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!