Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 10:51
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Kępno
13 Grudnia, 2017

Kępno: Wasza biblioteka z prezentami mikołajkowymi

6 grudnia, w mikołajki, kępińscy bibliotekarze obdarowywali mieszkańców Kępna książkami.

Dyrektor biblioteki Magdalena Wieczorek wraz ze swoją zastępczynią Dorotą Paszko wyruszyły na kępiński Rynek, by obdarować mieszkańców prezentem mikołajkowym w postaci książki. Podarunki zachęcały do odwiedzenia Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie i wypożyczania kolejnych lektur, a także zapoznania się z nową stroną internetową biblioteki. Akcja ta miała na celu promowanie czytelnictwa, ale też pokazanie, że biblioteka to nie tylko cztery ściany wypożyczalni. Wychodząc w przestrzeń miejską, bibliotekarze nie tylko zachęcali ich do korzystania z zasobów bibliotecznych, ale też promowali nową stronę internetową, która pozwala uczestniczyć w życiu biblioteki. Strona internetowa www.waszabiblioteka.pl to kolejny mikołajkowy prezent, wytarowała bowiem właśnie 6 grudnia. We wszystkich książkach – prezentach wklejona była karteczka z logo biblioteki i adresem nowej strony. 
Wręczane książki pochodziły z darów lub z likwidowanych filii bibliotecznych. Były wśród nich same poczytne tytuły, skrupulatnie wybierane przez pracowników. Wszystkie upominki rozeszły się w kilkanaście minut, a akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem i przyjazną reakcją mieszkańców.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!