Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ariadny, Jarosława, Roberta 8 Czerwca 2023, 08:25
Dziś 24°C
Jutro 24°C
Kępno
24 Maja, 2023

Kępno: W Kępnie - „Wielkopolska Sercem Europejskiej Przedsiębiorczości”

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w pierwszym Kongresie „Wielkopolska Sercem Europejskiej Przedsiębiorczości. Polka - Wyjątkowa Europejka”, który perfekcyjnie zorganizowała poseł do parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska z Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

19 maja br. do hali sportowej w Kępnie zjechali ministrowie, samorządowcy z całej południowej Wielkopolski, działacze społeczni oraz przedsiębiorcy na pierwszy kongres „Wielkopolska Sercem Europejskiej Przedsiębiorczości”, który przygotowała merytorycznie i zorganizowała europosłanka Andżelika Możdżanowska. Witając zebranych, A. Możdżanowska zaznaczyła, jak dużą rolę we współczesnym świecie, a szczególnie lokalnie, odgrywają kobiety. - Bardzo cioszę się, że dziś zjechało tu tak zacne grono ministerek i ministrów, a w szczególności witam was, kobiety. To wy potraficie korzystać z potencjału, jaki jest stwarzany. Cenimy wśród kobiet wielkopolskich pragmatyzm i pracowitość, to czym charakteryzują się Wielkopolanki. Nie rozróżniam kobiet mieszkających w dużym mieście czy wsi, gdyż każda z nich ma ogromny potencjał twórczy i emocjonalny, który wykorzystuje w pracy, jak i życiu rodzinnym – stwierdziła europosłanka.

~ m

Więcej w nr 21 (1531) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!