Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 21:15
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Kępno: VI Festiwal Gier Planszowych już w ten weekend

Kępiński Klub Gier Planszowych „Planszostrada” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Euro-Art” zapraszają na dwudniowy Festiwal Gier Planszowych, który odbędzie się 21 i 22 września 2019 r. w Kępnie.

Kolejna edycja festiwalu, który w tym roku jest finansowany ze środków Powiatu Kępińskiego, odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kępnie. W sobotę, 21 września, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych w godzinach 10:00-20:00, a w niedzielę między godzinami 10:00 a 18:00.
Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu osoby w każdym wieku, indywidualnie, a także w gronie rodziny i przyjaciół. Uczestnicy wprowadzeni zostaną w magiczny świat gier planszowych, karcianych oraz fabularnych o najrozmaitszej tematyce, czasie rozgrywki i poziomie trudności. Wolontariusze pomogą wypożyczyć grę odpowiednią do potrzeb, wspierając proces zapoznawania się z zasadami i proponując skorzystanie z dodatkowych atrakcji.
Wszystkim zainteresowanym festiwal daje szansę udziału w licznych turniejach planszowych: aż sześciu ogólnodostępnych z łatwymi do wytłumaczenia zasadami, w tym w jednym o randze eliminacji do Mistrzostw Polski (w grę „Kingdomino”). Dwa z nich odbędą się w sobotę, a cztery w niedzielę. Pierwszego dnia odbędzie się również adresowany do uczniów Planszowy Turniej Międzyszkolny. Dodatkowo odbędą się losowania nagród za udział w festiwalu.
Popołudniami będzie działał Kącik Malucha, w którym animatorka zadba o dobrą zabawę najmłodszych. Będą baloniki i malowanie buziek oraz konkurs plastyczny.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!