Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 19:20
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
5 Września, 2019

Kępno: Uroczyście zainaugurowali rok szkolny

W poniedziałek, 2 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

W tym roku szkolnym 910 uczniów w 34 oddziałach rozpoczyna naukę w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Kępiński. Ponad 300 z nich kształcić będzie się w liceach ogólnokształcących, ponad 360 w technikach, a ponad 240 w szkole branżowej.
Łącznie w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat będzie się uczyło ponad 2030 uczniów oraz ponad 100 w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.
W powiatowej uroczystości zorganizowanej w kępińskim LO nr I wzięli udział przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych Powiatu Kępińskiego, Rady Rodziców LO, a także dyrektorzy szkół, księża, nauczyciele, pracownicy ogólniaka i najważniejsi w tym dniu – uczniowie.
Na początku uroczystości upamiętniano 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Starosta kępiński Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka w asyście uczniów złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły poległych w walce o wolną Polskę.

~ bem

Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!