Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 09:55
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
30 Października, 2018

Kępno: Uniwersytet „przyleciał” do biblioteki

Europejski Uniwersytet Latający w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

22 października br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie młodzi ludzie z klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie uczestniczyli w wykładzie i warsztatach na temat Unii Europejskiej organizowanych w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego.
Celem Europejskiego Uniwersytetu Latającego jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. Projekt jest realizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Młodzież na początku zajęć w Kępnie zaprezentowała własnoręcznie wykonane plakaty, których tematem były inwestycje realizowane z funduszy unijnych w naszym regionie. Pięć najważniejszych inwestycji według młodych ludzi to: drogi, boiska, lądowisko na szpitalu, euroweek i basen, ale na prezentacjach znalazły się także: wsparcie małych przedsiębiorstw, rolnictwa i nauki, a także stypendia, budowa przedszkoli, remonty szkół i inne.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 44 (1299) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!