Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:50
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kępno
2 Grudnia, 2020

Kępno: Umowy na termomodernizacje podpisane

17 listopada br. burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus przy kontrasygnacie skarbnika Jarosława Ciesielskiego podpisał umowy na dwie umarzalne pożyczki. Wizyta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaowocuje kompleksową termomodernizacją budynków użyteczności publicznej.

Kwota blisko 2 milionów złotych przeznaczona zostanie na realizację dwóch inwestycji. Pierwsza z nich to przebudowa i termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Wsparcia Rodziny w Kryzysie i stołówki szkolnej w Mianowicach wraz z modernizacją oświetlenia wewnętrznego i montażem paneli fotowoltaicznych. Realizacja tego zadania będzie możliwa dzięki pomocy finansowej w formie pożyczki umarzalnej (do 30%). Całkowity planowany koszt przedsięwzięcia wynosi 898.635,81 zł brutto, a kwota udzielonej pożyczki to 861.735,81 zł.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!