Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 5 Sierpnia 2020, 23:42
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Powiat
19 Grudnia, 2019

Kępno: Umowa na dofinansowanie ambulansu

W piątek, 13 grudnia br., w Starostwie Powiatowym w Kępnie wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu dla kępińskiego szpitala.

Podczas wizyty w Kępnie wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka podpisana została umowa przyznająca Powiatowi Kępińskiemu dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup ambulansu sanitarnego typu P dla potrzeb usług medycznych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Dofinansowanie stanowi 80% kosztu zadania.
- Są to środki przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego na wniosek wojewody wielkopolskiego. Oczywiście z dużym wsparciem pani poseł Andżeliki Możdżanowskiej te środki tutaj trafiają – mówił wojewoda. - 80% dofinansowania, 20% powiat i pozostałe gminy. Za to serdecznie dziękuję. To jest dowód na bardzo dobrą współpracę rządu z samorządem. Dla nas poprawa bezpieczeństwa, a jest to tutaj znaczące, jest niezwykle ważna. Cały czas to akcentujemy, że bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo Wielkopolan jest priorytetowe.

~ bem

Więcej w nr 51 (1357) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!