Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Laury, Laurentego, Nory 6 Czerwca 2020, 22:27
Dziś 16°C
Jutro 16°C
Kępno
14 Maja, 2020

Kępno: Ulgi z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Kępińscy radni podjęli uchwały w sprawie zwolnienia przedsiębiorców, którzy odnotowali straty, z podatku od nieruchomości oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości.

30 kwietnia br. odbyła się XX sesja Rady Miejskiej. Radni, obradujący w trybie zdalnym, podjęli szereg projektów uchwał, dotyczących m.in. zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości, a także: zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kępno na lata 2020-2041, zmian w budżecie Gminy Kępno na 2020 r., przyjęcia „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla obszaru Gminy Kępno na lata 2020-2040”, czy wyrażenia zgody na wniesienie w 2020 r. przez Gminę Kępno do Spółki „Wodociągi Kępińskie” wkładu pieniężnego w wysokości 2.500.000 zł, co zaplanowane było w tegorocznym budżecie. Przyjęto także zmiany dotyczące zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i rozmiaru obniżek oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których nie ustalono obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych.
Uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości związana jest z obowiązującym obecnie stanem epidemii, a z podatku od nieruchomości zwolniono grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, których dotyczy czasowe ograniczenie działalności gospodarczej w związku z wystąpieniem stanu epidemii, polegające na całkowitym zakazie jej prowadzenia. Zwolnienie przysługuje za miesiące kwiecień lub/i maj lub/i czerwiec br.

~ KR

Więcej w nr 20 (1377) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!