Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 30 Lipca 2021, 00:19
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kępno
28 Października, 2020

Kępno: Udało się wyremontować dach

Zakończyła się zbiórka funduszy i materiałów budowlanych, potrzebnych do odbudowania podupadającego domu w gminie Kępno.

Od ponad półtora roku na łamach „Tygodnika Kępińskiego” publikowaliśmy apel do ludzi dobrych serc z prośbą o pomoc w zbiórce funduszy i materiałów budowlanych, potrzebnych do odbudowania podupadającego, 100-letniego domu rodziny z gminy Kępno. W lutym 2019 r. pisaliśmy też artykuł o tej zbiórce. Jej inicjatorka woli pozostać anonimowa. - Pieniądze zbieram dla rodziny spod Kępna, dokładnie dla matki (Basi) samotnie wychowującej trójkę dzieci, której miesięczne środki wystarczają na pokrycie bieżących opłat – o innych wydatkach, w tym na remont, nie ma mowy. (…) Ta rodzina jest silna, potrafi sobie poradzić. Pieniędzy wystarcza na bieżące utrzymanie, ale nie wystarcza na remont domu, który wymaga bardzo dużego wkładu. Większość pieniędzy idzie na opłaty, rachunki, co kwartał trzeba płacić też podatek rolny za ziemię, na której stoi dom – wybrzmiało wówczas.

~ KR

Więcej w nr 44 (1401) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!