Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:16
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
4 Czerwca, 2019

Kępno: Trzydniowe święto hodowców zwierząt

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie na Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych 2019.

W piątek, 17 maja br., grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie wyjechała na wycieczkę dydaktyczną na Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych 2019, która przez trzy dni odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w samym centrum Poznania. W wyciecze uczestniczyli uczniowie z klasy I i II TB w zawodzie technik agrobiznesu oraz II f i III f w zawodzie rolnik. Do niedzieli można było zobaczyć prawie 200 sztuk bydła mlecznego, 100 sztuk bydła mięsnego, ponad 150 owiec i kóz, około 500 królików, 150 szynszyli, a nawet ślimaki winniczki i pisklęta strusi. Nie zabrakło także kur, indyków, przepiórek, kaczek, a nawet gęsi. Była to niepowtarzalna okazja, by dokładnie poznać zwierzęta, których na co dzień nie spotkamy w każdym gospodarstwie na wsi.
Udział w zwiedzaniu wystawy był bezpłatny. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wszystkich zwiedzających, zwłaszcza najmłodszych – można było zauważyć wiele grup młodzieży szkolnej, a nawet przedszkolaków – dla wielu z nich była to jedyna okazja, by zobaczyć z bliska zwierzęta hodowlane, mieszkające na wsi.
Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to trzydniowe święto, podczas którego najlepsi polscy hodowcy prezentują swoje zwierzęta, a producenci i dystrybutorzy sprzętu i wyposażenia budynków pokazują hodowcom oraz wszystkim zwiedzającym najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie czy chowie zwierząt.

~ Jan Kokot

Więcej w nr 22 (1328) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!