Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:02
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kępno
2 Grudnia, 2020

Kępno: Trwa przebudowa ul. Dworcowej

Postępują prace związane z przebudową ulicy Dworcowej w Kępnie. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Kępiński w ramach pozyskanej dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres zadania obejmuje gruntowną przebudowę drogi w całym jej przebiegu na odcinku blisko 900 metrów. Obecnie główny zakres prac koncentruje się na odcinku od skrzyżowania ulic Dworcowej i Solidarności do budynku dworca kolejowego. W drugim etapie inwestycji przebudowana zostanie droga na pozostałym odcinku, tj. od dworca kolejowego do skrzyżowania ulic Dworcowej i Przemysłowej.
Inwestycja zakłada kompleksową przebudowę ulicy Dworcowej wzdłuż której powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną.

~ Oprac. m

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!