Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 03:25
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Powiat
6 Lutego, 2020

Kępno: Szpital bez kontraktu na badania mammograficzne

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor szpitala w Kępnie potwierdziła informację, że kierowana przez nią placówka na 3 lata straciła kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań mammograficznych.

Podczas obrad Rady Powiatu Kępińskiego, które miały miejsce we wtorek, 28 stycznia 2020 r., po raz kolejny najwięcej uwagi poświęcono sprawom związanym z lokalną służbą zdrowia.
Temat związany z funkcjonowaniem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie jako pierwszy, podczas wtorkowej sesji, poruszył radny Jan Wawrzyniak, prosząc o poszerzenie informacji dotyczącej negatywnego wyniku audytu klinicznego dla zdjęć mammograficznych wykonanych w kępińskim szpitalu w 2018 r. Dyrektor Beata Andrzejewska, poproszona przez starostę Roberta Kieruzala o udzielenie wyjaśnień, poinformowała, że szpital w wyniku przeprowadzonego audytu stracił kontrakt z NFZ na wykonanie badań mammograficznych.

~ bem

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!