Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 00:51
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
26 Marca, 2018

Kępno: Szkoły z dostępem do nowoczesnej sieci światłowodowej

Dziesięciu dyrektorów szkół podstawowych podpisało umowę na dostęp do sieci Internetu w technologii światłowodowej z firmą „INEA” SA.

Już niebawem w gminie Kępno rozpocznie się budowa nowoczesnej sieci światłowodowej. Pierwsze przyłącza zostaną wykonane w szkołach podstawowych gminy Kępno. W piątek, 2 marca br., dziesięciu dyrektorów szkół podstawowych podpisało umowę na dostęp do sieci Internetu w technologii światłowodowej z firmą „INEA” SA. Tym samym szkoły będą miały dostęp do szerokopasmowego Internetu. To wymóg, aby placówki oświatowe mogły przystąpić do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Wszystkie przyłącza zostaną wykonane do końca sierpnia br.
Prace będzie prowadziła firma „INEA”, wielkopolski operator usług multimedialnych.
Rozpoczynający się właśnie projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” współfinansowanego ze środków unijnych. To ogromne przedsięwzięcie, w ramach którego operator zainwestuje w całej Wielkopolsce blisko 500.000.000 zł. Głównym celem projektu jest dostarczenie usług światłowodowych do miejsc, w których wcześniej nie były one dostępne.
W ramach działań związanych z projektem, „INEA” podłączy do swojej sieci blisko 160.000 gospodarstw domowych, a w samym powiecie kępińskim będzie ich blisko 3.000. Obejmą one nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także szkoły i urzędy. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do rozbudowanej sieci najnowocześniejszej technologii światłowodowej.
Technologia światłowodowa gwarantuje, niezależnie od warunków atmosferycznych, niezawodne połączenie z szybkim Internetem oraz dostęp do telewizji w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Światłowód zapewnia też bezpieczeństwo przesyłanych danych.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!