Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:46
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Kępno: Szkolenia dla przedsiębiorców

W kępińskim Urzędzie Skarbowym w listopadowe wtorki odbywają się szkolenia z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Pierwsze takie szkolenie dla tutejszych mikroprzedsiębiorców, albowiem to oni od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT odbyło się 7 listopada br. W szkoleniu tym uczestniczyło 31 osób, choć jak zauważa naczelnik Urzędu Skarbowego Justyna Mularczyk, zainteresowanych, aby wziąć w nim udział, było znacznie więcej. Stąd już w następny wtorek, 14 listopada br. o godz. 13.00, tym razem w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie, odbędzie się podobne szkolenie, podczas którego będzie można dowiedzieć się, czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować
i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.
Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców w Polsce dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.
Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT, czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni.

~ m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!