Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 21:56
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Kępno: Sytuacja oświatowa gminy Kępno

W Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiono przygotowanie kępińskiego samorządu do roku szkolnego 2019/2020.

Szkoły już bez gimnazjów

Od 1 września br. Gmina Kępno jest organem prowadzącym dla 5 przedszkoli samorządowych z siedzibą w 7 miejscowościach, 4 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i 10 szkół podstawowych. Jest także organem dotującym 1 niepubliczne przedszkole (Przedszkole Sióstr Boromeuszek w Kępnie). - W tej strukturze organizacyjnej nie ma już oddziałów gimnazjalnych, które dla uczniów funkcjonowały do czerwca, a dla budżetu - do sierpnia. To są podstawowe zmiany, które rzutują na resztę liczb – wyjaśniła naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Kępnie Małgorzata Frala-Kędzior. Przypomniała też, że od 1 września br. nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorów. Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie objął Mirosław Grabny, a dyrektorem kępińskiej „dwójki” został Paweł Falszewski.

Spadła liczba uczniów

Porównując rozpoczęty niedawno rok szkolny z poprzednim, liczba miejsc w przedszkolach samorządowych oraz oddziałach przy szkołach podstawowych wzrosła w sumie o 4,2%. Spadła natomiast liczba uczniów szkół podstawowych – z 2546 do 2082, czyli aż o 18,3%. - Wbrew powszechnym teoriom, mniejsza ilość uczniów w klasie wcale nie przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Pokazują to przeprowadzane sprawdziany zewnętrzne. Im większa liczebność w klasach, tym ten wskaźnik okazuje się lepszy – oznajmiła M. Frala-Kędzior. Najwięcej uczniów jest w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie (670), zaś najmniej – w Szkole Podstawowej w Kierznie (62).

~ KR

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!