Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 02:38
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
12 Grudnia, 2018

Kępno: Stworzyli kompendium wiedzy o Ziemi Kępińskiej

Konferencja prasowa dotycząca wydanej przez Gminę Kępno publikacji pt. „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.” autorstwa Stanisława Kowalskiego.

4 grudnia br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydanej przez Gminę Kępno publikacji pt. „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.”. Jej autorem jest nauczyciel historii i regionalista Stanisław Kowalski. Publikacja stanowi swoiste kompendium wiedzy historycznej o Kępnie. Upamiętnia wydarzenia i postaci, które na stałe zapisały się w historii Kępna i Ziemi Kępińskiej. „Dzieje Kępna...” wzbogacone zostały bardzo licznymi fotografiami. Publikacja została wydana w formie tradycyjnej oraz jako eBook.
Podczas konferencji książkę zaprezentowali: burmistrz Piotr Psikus, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Małgorzata Frala-Kędzior i naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich - Sylwia Humelt. - Cieszę się, że tematem pierwszej konferencji prasowej w tej kadencji jest publikacja „Dzieje Kępna...”. W ten sposób otwieramy nową kadencję działalności samorządu. Nie tylko inwestycje, nie tylko budowy dróg i nowych obiektów służących nam na co dzień są ważne. Istotne dla wszystkich mieszkańców jest zachowanie naszej historii – podkreślił burmistrz. - Ostatnia książka o Kępnie ukazała się w 1982 r. Od tego czasu była olbrzymia przerwa, którą teraz wypełniła ta wspaniała publikacja – dodał. - To nie tylko książka, publikacja – to jest dzieło. Nie ma chyba bardziej wartościowych przedsięwzięć niż utrwalenie historii, która jest naszą tożsamością, kształtuje nas i kolejne pokolenia – przyznała M. Frala-Kędzior, przybliżając techniczną stronę procesu wydawania publikacji.

~ KR

Więcej w nr 50 (1305) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!