Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bonifacego, Kiry, Waltera 5 Czerwca 2020, 15:15
Dziś 14°C
Jutro 20°C
Policja i straż pożarna
3 Października, 2019

Kępno: Strażacy-ochotnicy otrzymali środki na sprzęt

Gmina Kępno pozyskała środki zewnętrzne dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Gmina Kępno systematycznie pozyskuje i wspiera działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Dzięki temu możliwe jest doposażenie OSP w nowy sprzęt i umundurowanie. O środkach pozyskanych w ostatnim czasie poinformował podczas konferencji prasowej burmistrz Piotr Psikus. - Zawsze podkreślałem i mówiłem o tym wielokrotnie, że samorząd Gminy Kępno szuka, gdzie to jest tylko możliwe, środków zewnętrznych na realizację swoich potrzeb inwestycyjnych, ale również środków miękkich na wsparcie organizacji i instytucji funkcjonujących na terenie miasta i gminy. Ostatnimi czasy pojawiły się duże środki finansowe na Ochotnicze Straże Pożarne, które można było pozyskać, składając wniosek. Ponieważ Gmina Kępno śledzi intensywnie wszystkie informacje, które się ukazują i wszystkie konkursy, które są ogłaszane, aplikujemy, składamy wnioski. Otrzymaliśmy dofinansowania i zakupimy sprzęt dla OSP – sprzęt jakże potrzebny, ratujący dobytek ludzki i życie ludzkie – oznajmił włodarz miasta i gminy.
Dotacja z Narodowego Funduszu OchronyŚrodowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Gmina Kępno pozyskała 39.998,00 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup sprzętu dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Zakupy będą realizowane w ramach przedsięwzięć: „Zakup motopomp, agregatu prądotwórczego, pilarek ratowniczych, węży tłocznych, kurtyn i plandek dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Kępno” oraz „Zakup pił do cięcia betonu i metalu, drabin ratowniczych i prądownic dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Kępno”. Wkład własny Gminy Kępno to 17.142,00 zł. W ramach tych przedsięwzięć jednostki otrzymają węże tłoczne W-75 i W-52, a także piły do betonu i stali – OSP Mikorzyn, OSP Kierzno i OSP Myjomice-Ostrówiec, drabiny trzyprzęsłowe – OSP Kierzno i OSP Mechnice, prądownice Turbo Jet – OSP Mechnice i OSP Domanin, motopompę pływającą – OSP Mikorzyn, pilarki ratownicze – OSP Mechnice i OSP Olszowa, kurtynę wodną – OSP Świba, agregat prądotwórczy – OSP Szklarka Mielecka oraz plandeki – OSP Kierzno.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 40 (1346) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!