Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Pankracego, Renaty, Ryszarda 4 Kwietnia 2020, 08:40
Dziś 7°C
Jutro 8°C
Kultura i oświata
15 Stycznia, 2020

Kępno: „Srebrne” kępińskie liceum

Finał XXII Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2020”.

9 stycznia br. ogłoszone zostały wyniki XXII Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2020”, prowadzanego od dwudziestu dwóch lat przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.
Najlepsze polskie licea
Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących prezentuje 999 najlepszych liceów spośród wszystkich w Polsce. Kapituła zakwalifikowała licea, biorąc pod uwagę średnie wyniki maturalne z języka polskiego i matematyki, które nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w tego typu szkołach. Niezmienne pozostały trzy kryteria oceny: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) i sukcesy szkoły w olimpiadach (30%). Uwzględnione zostały także osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Niekwestionowanym zwycięzcą XXII Rankingu zostało Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. Na drugim miejscu uplasowało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, natomiast na trzecim – V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
W XXII Rankingu Liceów Liceum Ogólnokształcące nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie uplasowało się na wysokim, 203. miejscu ze znakomitym wskaźnikiem – 47.99, ex aequo z Liceum Akademickim Da Vinci w Poznaniu. To znaczny awans w stosunku do lat ubiegłych – w 2019 r. kępiński „ogólniak” znajdował się na 276. miejscu, w 2018 r. – na 253. miejscu, a w 2017 r. – na 251. miejscu. Jeśli chodzi o pozycję w Wielkopolsce, szkoła plasuje się na 15. miejscu w zestawieniu 99 szkół.

~ KR

Więcej w nr 3 (1360) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!