Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 01:46
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Powiat
21 Marca, 2018

Kępno: Społeczna Rada obradowała

Pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Posiedzenie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kępnie, a jego celem było zaopiniowanie projektu, o którego dofinansowanie aplikuje Powiat Kępiński w ramach naboru wniosków prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w związku z „Programem wyrównywania różnic między regionami III”. Uzyskanie pozytywnej opinii rady jest jednym z warunków złożenia wniosku o dofinansowanie.
Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych działa w oparciu o zarządzenie Starosty Kępińskiego nr 9/2016. Rada składa się z 5 osób powoływanych przez starostę spośród kandydatów zgłoszonych przez działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin). Jej kadencja trwa 4 lata.
Obecnie członkami rady są: Maria Kremer – przewodnicząca, jej zastępca Łukasz Wielgosz, Ewa Sekula - sekretarz oraz Grażyna Jany i Maria Pańczuk.
Do ich zadań należą: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, a także ocena realizacji programów.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!