Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dalidy, Juliusza, Łucji 13 Grudnia 2019, 03:46
Dziś 0°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
12 Sierpnia, 2019

Kępno: Spełniają marzenia

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Kępnie każdy dzień, tydzień i miesiąc wypełniony jest różnego rodzaju aktywnościami.

Jak tłumaczą pracownicy kępińskiego Środowiskowego Domu Samopomocy: - Uczymy najprostszych czynności dnia codziennego, kształtujemy umiejętności niezbędne, żeby współuczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym w naszym mieście. Promujemy też nasz ośrodek wśród mieszkańców Kępna. Celem jest walka ze stereotypami, ze stygmatyzacją osób niepełnosprawnych, umożliwienie im czerpania z życia „garściami”.
Od maja w placówce realizowany jest projekt „Spełniamy marzenia” współfinansowany ze środków PFRON. W jego ramach uczestnicy wzięli udział w „czekoladowych” warsztatach, latali poduszkowcem, uczestniczyli w zajęciach animacyjnych oraz w treningu piłki nożnej, prowadzonym przez piłkarzy Polonii Kępno. Mieli również niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak pracują dziennikarze kępińskiego Radia SUD, a to jeszcze nie koniec, bo projekt trwa do września.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 32 (1338) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!