Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:11
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Kępno
11 Stycznia, 2018

Kępno: Spełniają marzenia najmłodszych

Kępnianka pomaga spełniać marzenia dzieci z Domu Dziecka w Komornikach.

Już po raz drugi kępnianka Barbara Gruszka zorganizowała akcję Spełniamy Marzenia Dzieci z Domu Dziecka w Komornikach. Organizatorka jest nauczycielką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie, trenerem mentalnym, autorką książek motywacyjnych „Jak w 7 krokach odkryć prawdy życiowe i zrozumieć sens życia” oraz grudniowej nowości „Prezent na dziś, czyli 365 motywacji dla Ciebie”.
Na czym polega akcja? Otóż, dzieci z Domu Dziecka piszą listy do Świętego Mikołaja. Opisują swoje marzenia i prezenty, które chciałyby otrzymać pod choinkę. Następnie przesyłają listy organizatorce, a ta publikuje je na swoim profilu facebookowym. Następnie ludzie z całej Polski deklarują, któremu dziecku chcą spełnić marzenie i zakupiony prezent przesyłają do B. Gruszki.
19 grudnia 2017 r. ekipa Świętego Mikołaja przyjechała do Domu Dziecka w Komornikach (woj. łódzkie), gdzie wręczone zostały prezenty. Wcześniej jednak dzieci musiały zaprezentować się poprzez zaśpiewanie piosenki, recytację wiersza, modlitwę lub rozwiązanie zadania matematycznego.
W 2017 roku udało się ponownie spełnić marzenia 25 dzieci. - Przyznam szczerze, że zawsze towarzyszy mi dreszczyk niepokoju, czy znajdą się darczyńcy, bo te prezenty są najczęściej z wyższej półki – oryginalne buty, ubrania czy zabawki reklamowane w telewizji. A chciałabym, aby na każdej twarzy widniał w tym dniu uśmiech i wiara w spełnienie marzenia i dobrych ludzi – mówi organizatorka. - W tym roku ogromną niespodziankę sprawiła mi SP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, ponieważ z inicjatywy Magdaleny Stankowiak – stałej uczestniczki mojej akcji, zorganizowana została zbiórka słodyczy w szkole i było ich naprawdę wiele. Miałam problem, by załadować je do swojego auta. Cieszy mnie to niezmiernie, że akcja nabiera rozpędu, angażuje się w nią coraz więcej osób – podkreśla. - Zawsze na pamiątkę mój syn Oktawian wszystko dokumentuje w formie zdjęć i filmików. W Wigilię filmik wrzucany jest na YouTube, by każdy, kto brał udział w akcji, mógł zobaczyć, jak to wszystko wyglądało. Państwa również zachęcam do oglądania. Wystarczy wejść na kanał Barbara Gruszka i wpisać: akcja spełniamy marzenia 2017. Oczywiście, jeśli ktokolwiek chciałby w przyszłym roku dołączyć do akcji spełniania marzeń zachęcam do kontaktu przez fb.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!