Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:36
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Kępno
10 Stycznia, 2018

Kępno: Skorzystają z doświadczenia minister?

Senator Łukasz Mikołajczyk (PiS) nie wykluczył udziału minister Andżeliki Możdżnowskiej w wyborach samorządowych.

Rozpoczynając konferencję prasową senator Łukasz Mikołajczyk w obecności Alicji Śniegockiej, Anety Rabiegi i Marka Potarzyckiego (asystent społeczny senatora) wpierw uzasadnił zmiany w rządzie, stwierdzając, że nadal będzie prowadzona polityka społeczna służąca Polakom. - Jesteśmy odpowiedzialnym ugrupowaniem i zmiany w ministerstwach są podyktowane nowymi zadaniami jakie czekają nas w drugiej połowie kadencji. Jestem przekonany, że podejmowane działania będą w dalszym ciągu służyły wymaganiom społecznym obywateli – stwierdził senator. Wspomniał też o tym, że w tym roku w 100-lecie wybuchu powstania wielkopolskiego, będą podejmowane różnorodne działania edukacyjne przybliżające lokalnym społecznością znaczenie tego zwycięskiego zrywu dla suwerenności Polski. Zadeklarował również, że będzie częściej odwiedzał powiat kępiński, pełniąc w nim dyżury parlamentarne.

Przed rozmowami z minister
Odnosząc się do zbliżających wyborów samorządowych, stwierdził, że tutejszy PiS będzie chciał wystawić we wszystkich gminach kandydatów na burmistrza i wójta. - Przypuszczam, że naszych kandydatów zaprezentujemy wiosną. Chciałbym, aby na naszych listach znaleźli się ludzie aktywni, zaangażowani w lokalne działania, cieszący się zaufaniem społecznym. Listy do rad gmin i powiatu będzie weryfikował i zatwierdzał powiatowy Zarząd PiS – poinformował Ł. Mikołajczyk. Zapytany, czy zamierzają zaangażować w wybory samorządowe minister Andżelikę Możdżanowską, która od kilku tygodni jest członkiem klubu parlamentarnego PiS, nie wykluczył jej udziału w kampanii wyborczej. - Jesteśmy przed spotkaniem z panią minister i nie ustalaliśmy jeszcze, jaką rolę odegra w zbliżających się wyborach. Choć nie ukrywam, że będziemy chcieli skorzystać z jej doświadczenia w prowadzeniu kampanii wyborczej i znajomości lokalnego środowiska – odpowiedział dyplomatycznie senator.

~ m

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!