Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:16
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
13 Stycznia, 2022

Kępno: Sentymentalne powroty do Kępna

W sylwestrowy wieczór odbył się w Pubie Gramophone wernisaż prac kępnianki Marii Kalety.

Maria Kaleta urodziła się w Kępnie. Przez wiele lat mieszkała w Warszawie, a od 18 lat mieszka i pracuje w Londynie. W latach 1983-1988 studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dawnej PWSSP). Jej twórczość obejmuje malarstwo, grafikę, rysunek i instalacje.
M. Kaletę interesują przede wszystkim relacje międzyludzkie. Życie w wielokulturowym społeczeństwie inspiruje ją do poszukiwania uniwersalnego języka rozumienia, ale także do definiowania własnej tożsamości pod ciągłym wpływem innych i pędu bieżących wydarzeń.
Intryguje ją także coraz bardziej wirtualny wymiar codzienności, kwestionując kondycję współczesnego „człowieka cyfrowego”, człowieka uwikłanego w rzeczywistość online.
Jej najnowszy cykl prac zatytułowany „4D”- czwarty wymiar przestrzeni, wykorzystuje język form i kolorów do eksploracji życia zarówno we wszechogarniającym tyglu kulturowym, jak i w nierealnym świecie komputerowym.

~ Oprac. m

Więcej w nr 2 (1461) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!