Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Darii, Mateusza, Wawrzyńca 22 Września 2020, 09:12
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Kępno
13 Grudnia, 2017

Kępno: Seniorzy wciąż młodzi duchem

Dzień Seniora w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Kępno – Koło Południe.

22 listopada br. w Kępińskim Ośrodku Kultury Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Kępno – Koło Południe zorganizował dla swoich podopiecznych uroczystość z okazji Dnia Seniora.
Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, bowiem w części oficjalnej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Południe PZERiI. Wszystkich obecnych na zebraniu powitała przewodnicząca Koła Bożena Tomalik. Przewodniczącego i sekretarza zebrania wybrano jednogłośnie. Sprawozdanie z działalności Koła Południe za okres od 2013 do 2016 roku odczytała przewodnicząca Koła, szczegółowo omawiając zrealizowane zadania. W wyniku przeprowadzonego głosowania wyłoniono nowy Zarząd Koła, którego przewodniczącą, po raz kolejny, została B. Tomalik.
I przyszła pora na „Dzień Seniora”. Nowo wybrana przewodnicząca Koła B. Tomalik przywitała wszystkich podopiecznych i zaproszonych gości. Urząd Miasta i Gminy w Kępnie reprezentował burmistrz Piotr Psikus, który witając seniorów, skierował do nich kilka słów. - Jesteście wyjątkowymi osobami, z dużą wiedzą i życiowym doświadczeniem. Godna podziwu jest wasza nieustanna chęć spotkań, a przede wszystkim radość i optymizm – podkreślał. Kępiński Ośrodek Kultury reprezentowała dyrektor Anna Niesobska, a Zarząd Rejonowy PZERiI – Maria Jasnowska. Goście życzyli seniorom długich lat życia w zdrowiu, pełnych radości, ciepła, pogody ducha, uśmiechu na twarzy oraz szacunku i miłości najbliższych. Troska o ludzi starszych jest miarą wdzięczności człowieka do człowieka. Wdzięczność jest trudno ubrać w słowa i wtedy proste „dziękuję” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić. I takie właśnie „dziękuję” złożyła dla całego Zarządu Koła, jego przewodniczącej oraz pań z kuchni Renata Spychalska, za ich bezinteresowny wkład w życie drugiego człowieka.
Jak zawsze u seniorów świętujący i przybyli goście mogli się delektować wspaniałym obiadem, słodkim poczęstunkiem i pyszną kolacją. Do tańca tym razem zaprosił zebranych Ryszard Nowak, dzięki któremu przy dźwiękach starych przebojów bawili się zarówno emeryci, jak i zaproszeni goście. To był bardzo udany dzień dla kępińskich seniorów, panowała radosna, rodzinna atmosfera, a kilka spędzonych razem godzin minęło jak jedna chwila. Spotkanie dofinansował burmistrz miasta i gminy Kępno P. Psikus.

~ Beata Michalczyk

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!