Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:27
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Kępno
11 Lipca, 2018

Kępno: „Seniorzy bez granic” maszerują z kijkami

Seniorzy biorący udział w projekcie „Seniorzy bez granic” uczestniczyli w zajęciach nordic walking.

Projekt „Seniorzy bez granic” uzyskał dofinansowane z budżetu Gminy Kępno na 2018 rok. Pozyskało je Stowarzyszenie Seniorów „Razem” w partnerstwie z Całodziennym Klubem Seniora „Pod Żurawiem” w Kępnie.
Marsz z kijkami to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej seniorów.
Realizowane w ramach projektu zajęcia zostały poszerzone o ćwiczenia rozgrzewające przed marszem, które poprowadziła Justyna Kolendowicz.
- Przed wymarszem instruktorka przybliżyła uczestnikom, czym jest nordic walking – tłumaczy kierownik kępińskiego Klubu Seniora Anna Jarczak. – Zapewniła też, że uprawianie tej formy aktywności zmniejsza problemy z kolanami i aplikuje nam sensowną ilość wysiłku, dostosowaną do potrzeb każdego wieku.
Dla uczestników marszu przygotowano cztery różne trasy, których początkiem zawsze jest Klub Seniora „Pod Żurawiem” w Kępnie.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!