Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:11
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Powiat
28 Listopada, 2019

Kępno: Są środki na nową karetkę

Z ogólnej rezerwy budżetowej dofinansowany zostanie zakup ambulansu sanitarnego typu P dla potrzeb usług medycznych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

W poniedziałek, 18 listopada br., stosowne zarządzenie prezesa Rady Ministrów w tej sprawie władzom powiatu kępińskiego i dyrekcji SPZOZ w Kępnie przekazała poseł do Parlamentu Europejskiego – Andżelika Możdżanowska.
- Zapowiedź tego, że nowa karetka trafi do kępińskiego szpitala padła z moich ust już w trakcie dożynek powiatowo-gminnych w Donaborowie – przypomniała eurodeputowana. - Teraz finalizujemy zarządzeniem prezesa Rady Ministrów tę zapowiedź z września. Mam nadzieję, że nowa karetka jeszcze bardziej usprawni pracę kępińskiego szpitala, którego rozwój jest mi szczególnie bliski – kontynuowała A. Możdżanowska.
Łączna kwota udzielonego wsparcia to 520.000,00 złotych, co stanowić będzie 80% zakupu ambulansu. Pozostałych 20% kosztów, tj. 130.000,00 złotych, wyłoży Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 48 (1354) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!