Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 17:48
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
23 Grudnia, 2020

Kępno: Rozbudowa i modernizacja oddziałów szpitalnych

Oddziały: Położniczo-Ginekologiczny i Noworodkowy będą zmodernizowane, to kolejny etapy zmian przeprowadzanych w kępińskim szpitalu.

Na przedświątecznej konferencji prasowej w kępińskim szpitalu dyrektor SP ZOZ Beata Andrzejewska poinformowała o planach na modernizację i rozbudowę oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Oddziału Noworodkowego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W konferencji uczestniczyli także: Robert Kieruzal – starosta, Alicja Śniegocka – wicestarosta, Renata Ciemny i Marek Potrzycki – członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego, Bożena Skibińska w zastępstwie ordynatora oddziału położniczego Adama Kapicy, Joanna Budzik-Janek – ordynator oddziału noworodkowego, Artur Kubot – zastępca ordynatora anestezjologii i intensywnej terapii, Marika Możdżanowska –specjalista ds. Inwestycji Programów i Projektów Zdrowotnych.
- Na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Noworodkowym planujemy utworzenie 2-osobowcyh sal z łazienkami. Powstanie odrębny trakt porodowy. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii przygotowane będą 2 dodatkowe łóżka. Łącznie będzie 6 takich łóżek. Odpowiadać będzie to obecnemu zapotrzebowaniu, ponieważ jesteśmy jedynym szpitalem w okolicy, który posiada taki oddział - informuje B. Andrzejewska. Szpital na wskazywane inwestycje planuje pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Szacunkowa wartość inwestycji 10,5 mln zł plus wyposażenie rzędu 1,5 mln zł.

~ m

Więcej w nr 52 (1409) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!