Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 03:04
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Kępno
22 Września, 2021

Kępno: Rowerzystka śmiertelnie potrącona

Na drodze pomiędzy Kępnem a Lipką doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

14 września br., tuż przed godziną 15.00, dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na drodze pomiędzy Kępnem a Lipką.
- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kępno wstępnie ustalili, że 19-letni kierowca samochodu BMW, podróżujący z trzema pasażerami, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewa, a następnie w prawidłowo jadącą 72-letnią rowerzystkę, która poruszała się po ścieżce rowerowej – poinformował oficer prasowy KPP Kępno sierż. Rafał Stramowski. Wskutek uderzenia, pomimo reanimacji podjętej natychmiast przez jednego ze świadków, a następnie przez strażaków i Zespół Ratownictwa Medycznego, kobieta zmarła.

~ KR

Więcej w nr 37 (1446) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!