Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:29
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Historia
6 Czerwca, 2019

Kępno: Przy wspólnym stole u Potworowskiego

W sobotę, 25 maja br., w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego odbyła się kolejna edycja Nocy Muzeów, zorganizowana w tym roku pod hasłem „Gotujemy w muzeum”.

Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji: od warsztatów kulinarnych i z kultury stołu, degustacji, wykładu na temat kuchni staropolskiej po zajęcia plastyczne czy konkurs z przyprawami.
Partnerem wydarzenia było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Edukatorzy opowiedzieli o savoir-vivre, czyli kulturze przy stole i jej historii. - Można było się dowiedzieć, które miejsce przy stole zająć? Kiedy i jakimi sztućcami zacząć jeść? O czym rozmawiać, a jakich tematów absolutnie podczas jedzenia nie poruszać? Jak elegancko poradzić sobie z trudnymi potrawami? I jak to wreszcie jest z łokciami na stole – można oprzeć czy nie? Przedstawione zostały zasady dobrego zachowania się przy stole – tłumaczą organizatorzy kępińskiej Nocy Muzeów 2019.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!