Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 23:15
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
20 Maja, 2020

Kępno: Przedszkola znów zamknięte

Stan placówek oświatowych z terenu gminy Kępno.

Od 13 maja br., po spełnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, udało się otworzyć placówki przedszkolne w gminie Kępno. Mimo deklarowanej przez rodziców sporej ilości dzieci, do przedszkoli uczęszczała bardzo nieliczna grupa. - Biorąc pod uwagę deklaracje rodziców, spodziewaliśmy się przyjąć do przedszkoli na terenie gminy około 200 dzieci z 900, które są zgłoszone do tych placówek. Rzeczywistość okazała się inna. Mimo że nasze placówki są przygotowane do przyjęcia dzieci, w piątek, 15 maja br., w przedszkolach było łącznie tylko 22 dzieci. Najwięcej – 9 dzieci – było w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kępnie. 4 dzieci przebywała w przedszkolu nr 4 i tyle samo w Świbie. Dwójka dzieci była w Kierznie, a w pozostałych przedszkolach nie było ani jednego dziecka – powiedział burmistrz Piotr Psikus.
Jednak w krótkim czasie sytuacja się zmieniła. - W związku z dużym wzrostem liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kępińskim, dyrektorzy przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych, w których działają oddziały przedszkolne, z terenu gminy Kępno, zwrócili się do mnie z prośbą o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć wychowania przedszkolnego – zaznaczył włodarz. Zatem od 19 maja br. wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne znów są nieczynne. - Liczba dzieci, które uczęszczały do przedszkoli podczas ich czasowego otwarcia była bardzo niewielka, więc decyzja o zamknięciu placówek nie będzie dotkliwa dla dużej liczby rodziców. Musimy kierować się rozsądkiem i możliwie ograniczać zagrożenie – zauważył.

~ KR

Więcej w nr 21 (1378) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!