Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:47
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
27 Września, 2018

Nowy Sącz: Przedstawiciele kępińskich seniorów na kongresie w Nowym Sączu

Drugi Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu.

Na początku września br. po raz drugi odbył się Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. Jego celem była wymiana doświadczeń liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Temat wiodący kongresu stanowiła problematyka bezpieczeństwa seniorów.
Integralną częścią kongresu w Nowym Sączu jest uczestnictwo w Kongresie Ekonomicznym w Krynicy. Kongres ten, trwający trzy dni, gromadzi najważniejsze osoby z dziedziny polityki i biznesu. Jeden dzień kongresu poświęcony jest szeroko pojętej problematyce tzw. „srebrnej gospodarki”.
W tegorocznym kongresie (zarówno w Nowym Sączu, jak i Krynicy) uczestniczyli dwaj przedstawiciele kępińskiego środowiska. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kępnie reprezentował prof. Jerzy Babiak, natomiast Gminną Radę Seniorów – jej przewodniczący Kazimierz Czworowski.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!