Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 22:09
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
12 Września, 2019

Kępno: Powrót w szkolne mury

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.

2 września br. we wszystkich szkołach rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczystość z tej okazji odbyła się również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.
Dyrektor szkoły Bogumiła Drobina powitała uczniów oraz zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców. - Minął czas wakacji, czas beztroskiego wypoczynku, radości. Przed nami nowy rok szkolny, który jak zwykle przyniesie nowe wyzwania i nowe obowiązki – podkreśliła. Przypomniała też o priorytetach placówki i całej oświaty na rok szkolny 2019/2020. - W nowy rok szkolny wkraczamy z optymizmem, którym napawają nas sukcesy i osiągnięcia z ubiegłego roku. Nasi absolwenci zdali bardzo dobrze egzamin maturalny – w liceum wskaźnik zdawalności wynosił 96%, po raz pierwszy od wielu lat był on tak wysoki. W technikum – 76%. Obydwa wyniki były wyższe od średniej kraju, okręgu i województwa – przypomniała dyrektor, wspominając ubiegłoroczne osiągnięcia uczniów i nauczycieli. - Nastąpiła też kolejna znaczna poprawa bazy lokalowej, dzięki czemu nawet pomimo podwójnego rocznika będziemy pracować w bardzo dobrych warunkach – dodała.

~ KR

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!