Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 07:13
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Powiat
7 Marca, 2018

Kępno: Powiatowe obrady

XL Sesja Rady Powiatu Kępińskiego.

Kolejna sesja zwołana została przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Gąszczaka na środę, 28 lutego br.
Tego dnia radni podjęli jednogłośnie dwie znajdujące się w porządku obrad uchwały w sprawach: zmiany uchwały dotyczącej uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kępińskiego na lata 2018–2028 oraz zmian w budżecie Powiatu na 2018 rok.
Podczas sesji na prośbę radnej Krystyny Możdżanowskiej przybliżony został też stan zaawansowania realizacji priorytetowej inwestycji drogowej, jaką jest przebudowa drogi powiatowej Krążkowy–Mikorzyn. Przypomnijmy, że na to zadanie Powiat Kępiński otrzymał blisko 12 milionów złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. - Uzgodniliśmy wspólnie, czyli Powiat i „Wodociągi Kępińskie” przy obecności przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie, wspólną realizację dwóch odrębnych inwestycji, tj. kanalizacji w kierunku Mikorzyna oraz naszej inwestycji drogowej – wyjaśniał starosta kępiński Witold Jankowski. - Odbyła się debata, na której bardzo szczegółowo wyjaśnialiśmy ten problem, po której spotkaliśmy się z firmą „Strabag”, przedstawicielami miasta i gminy Kępno, z panem wiceburmistrzem. Udało się wspólnie porozumieć na tyle, że możemy spokojnie przystąpić do realizacji naszej inwestycji – zaznaczył. - Ze strony wykonawcy naszej inwestycji drogowej jest zapewnienie, że, jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na to, od 15 marca rozpoczyna się cały cykl przebudowy tejże drogi, łącznie ze ścieżką rowerową. (…) Zakończymy tę inwestycję w sierpniu tego roku.
Z interpelacją w sprawie modernizacji sposobu ogrzewania sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza w Kępnie, wystąpił radny Ryszard Przybylski.

~ bem

Więcej w nr 10 (1265) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!