Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 18:06
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kępno
27 Listopada, 2017

Kępno: Poszerzają sportowe zaplecze

Podpisanie umowy na zadanie pn. „Budowa sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie”.

W kępińskim ratuszu została podpisana umowa na zadanie pn. „Budowa sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie”. Inwestycja realizowana będzie przez ostrzeszowską firmę KiK Sp. z o.o., reprezentowaną przez Huberta Koszarnego. Wartość zadania to 3.374.203,54 zł. – Są to środki w 1/3 części pozyskane z Ministerstwa Sportu w formie dotacji na budowę kilku obiektów sportowych: sali gimnastycznej przy SP nr 1 i czterech boisk wielofunkcyjnych – wyjaśnił burmistrz Piotr Psikus. – Jest to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców i bardzo potrzebna. Cieszę się, że kolejne moje zobowiązanie staje się faktem, a kolejny obiekt sportowy będzie funkcjonował na terenie gminy Kępno i służył mieszkańcom, a zwłaszcza młodzieży – dodał. Zadowolony z podpisania umowy był także przedstawiciel firmy KiK. – Bardzo nam miło, że nasza firma sprawdza się na rynku kępińskim. Mam nadzieję, że po spełnieniu oczekiwań związanych z remontem hali widowiskowo-sportowej, równie dobrze poradzimy sobie z budową sali gimnastycznej i boiska, a mieszkańcy będą mogli z uśmiechem na twarzy tam uczęszczać, korzystać i się rozwijać – podkreślił H. Koszarny. Termin realizacji inwestycji upływa 3 września 2018 r.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!